Гідроізоляція даху в Україні Гідроізоляція даху в Україні

Гідроізоляція даху (покрівлі) в Україні

Гідроізоляція даху - це необхідний етап обробки, завдяки якому реалізується важлива функція: запобігання покрівлі від руйнівного впливу вологості атмосфери і різного роду водомістких розчинів.

Гідроізоляція покрівлі

Дах будь-якого приміщення приймає на свій покрив талу та дощову воду, промені сонця і пориви вітру різного ступеня. Він найактивнішим чином береже будь-який будинок від негативного впливу зовнішнього середовища. Саме тому зовнішню обшивку зобов'язані складати матеріали якісного змісту і міцно захищає гідроізоляція.

У тому випадку, якщо гідроізоляція покрівлі буде проведена із запізненням, то є шанс, що атмосферна волога спровокує стрімке зношування покриву. Якщо не зробити своєчасну гідроізоляцію, доведеться проводити ремонт всієї покрівлі. Забігаючи наперед, можна сказати, що ціна гідроізоляції покрівлі варіюється в залежності від того, які обрані матеріали для вирішення даного питання.

Типи покрівлі

У тому випадку, якщо будинок покритий плоским дахом і має невеликі кути з ухилом, гідроізоляція плоских покрівель буде прямо залежати від конфігурації покрівельного покриття. Інверсійна гідроізоляція експлуатованої покрівлі буде в своїй основі подвійної, зобов'язаний бути подвійним і утеплювальний шар. При цьому цілком логічною буде і мембранна гідроізоляція покрівлі, і матеріали полімерного характеру на рідкій основі. Гідроізоляція плоского даху з подвійним шаром не буде актуальна, якщо вона не планується застосовуватися для повноцінного користування. Цілком можливо обійтися і накладенням одного шару.

Матеріал, який застосовується для покрівельної гідроізоляції, повинен відповідати чотирьом базовим критеріям якості:

  • Вологостійкість;
  • Стійкість до механічних пошкоджень;
  • Еластичність;
  • Термостійкість;

Гідроізоляційні роботи можуть бути проведені при різноманітному підставі даху. Таким може виступати і гідроізоляція бетонної покрівлі, і гідроізоляція по самому різному дереву, і різноманітна гідроізоляція металевої покрівлі. Також, дане покриття може бути покладено зверху на старе (попереднє). У такій же спосіб проводитися і гідроізоляція покрівлі шиферної.

Покриття покрівлі рідкої гумою

Іноді, в гідроізоляції покрівлі можуть бути застосовані спеціальні мастики, в основі виготовлення яких міститься бітум з домішкою полімерних добавок. Чудовим ознакою якості є відсутні шви і стики різного характеру. Нанесеної мастики властиво чудове зчеплення з будь-якими поверхнями. Також безсумнівним гідністю є можливість її нанесення на поверхню без демонтажу попередньої покрівлі, що, в свою чергу, полегшує в цілому гідроізоляцію. Ремонт покрівлі стає ще простіше.

Для нанесення мастики не потрібно демонтувати стару покрівлю, і це полегшує проведення всієї роботи гідроізоляції покрівлі.

Найбільшою популярністю користується гідроізоляція покрівлі рідкої гумою, до складу якої входить два компонента - реагент каталізатор і емульсійний склад. Спеціальне обладнання дозволить нанести на поверхню даху дану суміш. При затвердінні складу вона набуває вигляду еластичною плівки, яка може покривати поверхню будь-якого матеріалу. Коли ж відбувається остаточне застигання матеріалу, то покриття здобуває монолітний вид. Аналогічні дії роблять, і коли проводитися гідроізоляція м'якої покрівлі. Ціна гідроізоляції покрівлі рідкою гумою складається з двох компонентів: в залежності від обраного матеріалу і площі покриття.

Кратко про ціни

Наостанок, є сенс сказати про те, що вартість гідроізоляції покрівлі безпосередньо залежить від типу покрівлі та обраного матеріалу, який буде використаний. Наприклад, все та ж рідка гума ефективніше, але вона завжди буде на порядок дорожче, ніж полімерно-бітумні покриття. Кошторис гідроізоляції покрівлі також буде включати в себе її площа, на якій будуть проведені роботи. Тому вартість робіт гідроізоляції покрівлі може варіюватися як в сторону цілком бюджетного варіанту, так і влетіти в копієчку, якщо подібні витрати дозволяють особисті кошти.

У тому випадку, коли ви змушені самі облаштовувати свій будинок, то настійно рекомендуємо вам підспудно ознайомитися з тим, як проводиться пароізоляція и гідроізоляція покрівлі власноруч. Будь то навіть гідроізоляція покрівлі гаража, бо з часом їй також може бути необхідний ремонт. До речі кажучи, ремонтні роботи гаражної даху не потребуватимуть великих зусиль, якщо ви зможете неухильно слідувати технології, по якій проводяться роботи, і мати в своєму розпорядженні матеріал гідної якості.